– Arkadiusz i Piotr Nasiadka – przedstawiciele pasieki „Prosto z ula” – producenta miodów i innych produktów pszczelich; pasieka mają swoją bazę na terenie lasów radłowskich, ale ule z pszczołami „wędrują” po różnych częściach regionu.
– Renata Nasiadka – producentka przetworów z samodzielnie uprawianych owoców i warzyw (m.in. malin, jagody kamczackiej) sprzedawanych pod marką „Maliny z Kisieliny”,
– Barbara Jagła – serowarka z okolic Szczucina, produkująca różne rodzaje serów z mleka własnych krów rasy Jersey, działająca pod marką Baba Jagła,
– Agata Rygielska (Pajda chleba) – producentka domowego pieczywa i innych wypieków, która ledwie tydzień wcześniej zdobyła I miejsce w kategorii „Produkty regionalne” podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku,
– Teresa Rygielska – producentka zupy pod nazwą rzodkie ziemnioki wpisanej na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wielokrotnie nagradzana za promocję dziedzictwa kulinarnego województwa małopolskiego.
Wymienieni producenci oprócz ciekawych prelekcji przygotowali też degustacje swoich wyrobów, a Barbara Jagła i Teresa Rygielska dodatkowo przeprowadziły krótkie warsztaty pokazujące proces powstawania prostego sera podpuszczkowego i lokalnej zupy.
Następnie wycieczka przeniosła się do Olesna na teren winnicy Bogu-Miła. Właściciele najpierw oprowadzili uczestników po terenie swoich upraw, a następnie zaprosili na degustację czterech rodzajów wina. Przygotowali tez poczęstunek składający się z lokalnych wędlin i serów oraz domowych wypieków.
Wycieczka spełniła swoje zadania. Pokazała uczestnikom mniej znane, choć bardzo atrakcyjne miejsca, które warto odwiedzić oraz zwróciła uwagę na rolę dziedzictwa kulinarnego w promocji regionu.