Celem kursu jest uzyskanie przez uczestników przygotowania pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu poprzez umożliwienie im zdobycia:
-
podstawowej wiedzy z dziedziny psychologii i pedagogiki, umiejętności wspierania rozwoju uczniów, indywidualizowania procesu nauczania i podejmowania współpracy z nauczycielami i rodzicami
-
umiejętności z zakresu metodyki niezbędnych do efektywnego prowadzenia zajęć edukacyjnych praktycznej nauki zawodu dla uczniów i młodocianych pracowników, rozbudowania zainteresowań uczniów pracą w zawodzie, właściwego doboru metod kształcenia, a także oceniania osiągnięć edukacyjnych uczniów.
Kurs skierowany jest do instruktorów praktycznej nauki zawodu tj. pracodawców, pracowników oraz osób prowadzących indywidualne gospodarstwa rolne.
Ukończenie kursu uprawnia do przyjmowania młodocianych pracowników w zakładach usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, gastronomicznych itp.), placówkach handlowych i zakładach produkcyjnych.
Uczestnicy
Uczestnikiem może być osoba, która:
- ma, co najmniej tytuł mistrza w zawodzie, którego będzie nauczać, lub w zawodzie wchodzącym w zakres zawodu, którego będą nauczać:
- nie ma tytułu mistrza w zawodzie ale posiada:
a) świadectwo ukończenia technikum, technikum uzupełniającego lub szkoły równorzędnej albo świadectwo ukończenia szkoły policealnej lub dyplom ukończenia szkoły pomaturalnej lub policealnej i tytuł zawodowy w zawodzie, którego będą nauczać, lub w zawodzie pokrewnym do zawodu, którego będą nauczać, oraz co najmniej trzyletni staż pracy w zawodzie, którego będą nauczać, lub
b) świadectwo ukończenia liceum zawodowego i tytuł robotnika wykwalifikowanego lub równorzędny w zawodzie, którego będą nauczać, oraz co najmniej czteroletni staż pracy w tym zawodzie nabyty po uzyskaniu tytułu zawodowego, lub
c) świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego, liceum technicznego, liceum profilowanego, uzupełniającego liceum ogólnokształcącego, technikum
i technikum uzupełniającego, kształcących w innym zawodzie niż ten, którego będą nauczać, lub średniego studium zawodowego i tytuł robotnika wykwalifikowanego lub równorzędny w zawodzie, którego będą nauczać, oraz co najmniej sześcioletni staż pracy w tym zawodzie nabyty po uzyskaniu tytułu zawodowego, lub
d) dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku (specjalności) odpowiednim dla zawodu, którego będą nauczać, oraz co najmniej trzyletni staż pracy w tym zawodzie nabyty po uzyskaniu dyplomu lub dyplomu ukończenia studiów wyższych na innym kierunku (specjalności) oraz co najmniej sześcioletni staż pracy w zawodzie, którego będą nauczać.
Czas trwania
80 godzin dydaktycznych (70 godzin dydaktycznych + 10 godzin praktyki metodycznej)
Tryb
stacjonarny,
3 razy w tygodniu (w dni robocze od godz. 16.15 - 19.15) lub w systemie weekendowym dwa razy w miesiącu po 7 godzin dydaktycznych.
Program
Uczestnik może zrezygnować z kursu najpóźniej na 2 dni przed jego planowanym rozpoczęciem.
W przypadku rezygnacji uczestnika po rozpoczęciu kursu organizator nie będzie zwracał kosztów.
Uczestnicy kursu otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez Tarnowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Wszechnica Edukacyjna po:
- zaliczeniu części teoretycznej (test) i praktycznej (konspekt zajęć)
- zaliczeniu praktyki metodycznej
- minimum 60% frekwencji na zajęciach
Cena
750 zł
Cena obejmuje: materiały dydaktyczne, test egzaminacyjny, barek kawowy.
Lokalizacja
Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Wszechnica Edukacyjna
ul. Szujskiego 66
33-100 Tarnów
Zapisz się
Kurs zostanie uruchomiony po zebraniu grupy